10 شغل واقعی با کار در منزل

8 شغل واقعی با کار در منزل

زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

زمانی که اعلام شد ویروس کرونا (کووید-19) واگیردار است، کسب و کارهای سراسر دنیا دفاترشان را بستند و کارمندانشان از راه دور به فعالیت ادامه دادند. مجله تایم این را «بزرگ‌ترین تجربه کار از خانه در دنیا» نامید. تا زمانی که کارمندان به دفاتر خانگی‌شان پناه می‌برند، می‌توانیم در شرایط جدید کووید-19 از خود بپرسیم چگونه کار از راه دور در مقایس بزرگ می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.
در همین چند دهه گذشته، فرصت‌های شغلی کار در خانه را نامناسب می‌دانستیم. پیش از ظهور اینترنت تفکیک کلاهبرداری‌ها و فرصت‌های واقعی بسیار سخت‌تر بود.


بعضی از پیشنهادهای کاری مشابه در گذشته شامل «مشاغل» ترفندهای بررسی-نقدینگی، خرید ناشناس (mystery shopping)، و حسابرسی پزشکی می‌شود که شما را ملزم به خرید نرم‌افزار کامپیوتری گرانقیمت می‌کند، و مشاغل کارهای دستی که لازم است تا پیش از شروع برای تهیه لوازم کارتان هزینه کنید. در ضمن آن کلاهبرداری پاکت اجناس معروف (شیوه کلاهبرداری که در دهه 20 آمریکا متداول بود/ مترجم) را فراموش نکنیم که ترفند هرمی بود تا هرچه بیشتر پول مردم را به جیب بزنند.


طبق مثل قدیمی: «اگر بیش از حد خوب به نظر رسد، احتمالا چنین است.» اما آیا واقعا چنین است؟
از 2020 به بعد، مشاغل پرسش برانگیز کار در منزل (دورکاری) هنوز مطرح هستند. اما پیشرفت‌ در تکنولوژی و تولد شبکه‌های اجتماعی به موج جدیدی از چنین مشاغلی کشیده شده که در واقع قانونی هستند.
در 2017 تحقیق مشترکی از Upwork و Freelancers انجام گرفت که پیش بینی می‌کرد بیش از نیمی از نیروی کار در دهه‌ی آینده دورکاری خواهند کرد، و به این واقعیت اشاره داشت که تقریبا 50 درصد از مشاغل هزاره جدید خواه ناخواه دورکاری هستند.

فرصت های شغلی

اگر می‌خواهید با پول در آوردن از مهارت‌های واقعی‌تان سوی آینده بروید، به این مشاغل واقعی کار در منزل در 2020 و پس از آن نگاهی بیاندازید:

دستیار مجازی

با وجود کسب و کارهای بسیاری که اکثرا، یا حتی کاملا، آنلاین فعالیت می‌کنند، جای تعجب نیست که دستیاران مجازی را به کار گیرند تا به آنها در سازمان‌دهی و تکمیل کارهای اداری کمک کنند. با توجه به شورای بین‌المللی دستیاران مجازی (International Virtual Assistants Association)، این کارکنان «پیمانکاران مستقلی هستند که (از راه دور، معمولا به صورت کار در خانه یا دفترشان) از چند کارفرما با فراهم کردن خدمات اداری، خلاق و فنی در صنایع مختلف پشتیبانی می‌کنند.»
گرچه مشاغل مرتبط با دستیار مجازی تنوع زیادی دارند، این شغل‌ها می‌توانند شامل ساخت و پاسخ دادن به ایمیل‌ها، ایجاد و توزیع اسناد مربوط به کار، پاسخ به پرسش‌های رسانه‌ای و کسب و کارها، نوشتن و تولید محتوا، و غیره باشد. به مشاغل دستیار مجازی در سایت‌هایی مانند پونیشا و انجام میدم نگاهی بیاندازید. در هر صورت میزان درآمدتان بستگی دارد به اینکه برای چه کسی کار می‌کنید و سطح مهارت مورد نیاز برای کارهای روزانه‌تان چقدر است.

مترجم

با توجه به اداره آمار کارگری، اکثر مترجم‌ها کارشان را در خانه، و اغلب در زمان محدود، انجام می‌دهند. گرچه بعضی به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، البته مهم‌ترین الزام برای مترجم‌ها آن است که دست کم به دو زبان مسلط باشند.
همان طور که BLS یادآوری می‌کند، در 2018 حدود 22 درصد از مترجم‌ها خود اشتغال‌زا بودند. اکثرا میان این بخش‌ها فعالیت داشتند: خدمات حرفه‌ای، علمی، و فنی (33 درصد)؛ خدمات آموزشی ایالتی، محلی، و خصوصی (18 درصد)؛ بیمارستان‌ها (8 درصد)؛ و دولت (8 درصد).
در 2018 دستمزد متوسط ملی برای این حرفه 49930 دلار بود، اما 10 درصد اول به طور متوسط 90610 دلار کسب کردند. در سایت‌هایی مانندانجام میدم می‌توانید شغل مناسب برای مترجم‌ها را بیابید.

توسعه‌دهنده وب

اگر نگاهی به آموزش‌های رایگان و آنلاین بیاندازید به سادگی می‌توانید وبسایت خود را بسازید. در هر صورت، بیشتر افراد نمی‌توانند سایت خودشان را طراحی کنند یا شاید زمان کافی ندارند، و به همین علت کسانی وجود دارند که از ساخت وبسایت‌ و وبلاگ‌ برای دیگران پول در می‌آورند. با توجه به BLS، حدود 16 درصد از توسعه‌دهندگان وب در 2018 خود اشتغال‌زا بودند، که اکثرشان می‌توانستند در خانه یا هر جای دیگر با وجود لپ‌تاپ و خط اینترنت پر سرعت کار کنند و کار در خانه یا هر جای دیگری کنند.
در 2018 دستمزد متوسط برای توسعه‌دهندگان وب در سطح کشور 69430 دلار بود، که 10 درصد اول به طور متوسط 124480 دلار کسب می‌کردند. معمولا به مدرک پیشرفته‌ای نیاز ندارید تا کارتان را در این زمینه شروع کنید. تنها چیزی که نیاز دارید کمی آموزش عالی، تجربه قابل اجرا، و پورتفولیویی از سایت‌های موفقی است که ساخته‌ و مدیریت کرده‌اید. حتی کمپ‌های بوت کدگذاری متمرکزی وجود دارند که طراحی شده‌اند تا مهارت‌های برنامه‌نویسی را فقط در چند ماه آموزش دهند.

نویسنده دورکار (فریلنسر)

بیش از هر زمان دیگری به نویسندگان نیاز است تا مقاله‌های خبری را تنظیم کنند، تولید محتوا کنند، و آن ایده‌های خلاقانه‌ای را رو کنند که تقریبا صفحات تمام سایت‌ها را پر می‌کنند. و گرچه بسیاری از سایت‌های بزرگ‌تر نویسندگان خودشان را دارند، سایت‌های در حال رشد محتوایشان را برون‌سپاری می‌کنند و نویسندگان و تولید‌کنندگان محتوای فریلنسر را به کار می‌گیرند. تجربه نوشتن بسیار مفید است، اما آنچه که واقعا نیاز دارید تا شروع کنید انگیزه، جاه‌طلبی، و توانایی برای یافتن زاویه دید منحصر به فرد به حوادثی است که هر روز روی می‌دهند.
سایت‌هایی همچون انجام میدم، پونیشا و بسیار سایت های دیگر مانند پارس کدرز موقعیت‌های دورکاری آنلاین ( کار در منزل ) را فهرست می‌کنند. برای آنکه شما را به کار گیرند، احتمالا به نمونه کارهایی از کارهای انجام داده شده نیاز خواهید داشت، یا دست کم چند نمونه نوشتاری که بتوانید در رزومه‌تان بگنجانید.
با توجه به اینکه میزان دستمزد نوشتن بسته به نوع شغل و فریلنسر متغیر است، بسیاری از نویسندگان دست کم 150 دلار برای هر مقاله دریافت می‌کنند و بعضی برای هر متن تکمیل شده تا 1500 دلار نیز می‌گیرند. BLS یادآور می‌شود که نویسندگان کشور به طور متوسط 52170 دلار در 2018 دریافت کردند، گرچه 10 درصد اول حدود 121670 دلار به دست آوردند.

مدیر شبکه‌های اجتماعی

تقریبا هر کسب و کار بزرگ عضو مجموعه‌ای از شبکه‌های اجتماعی است تا بدون پرداخت مبالغ گزاف برای تبلیغات تلویزیون، چاپ، یا رادیو با مشتریانشان تماس مستقیم داشته باشند. اما هر کسب و کار بزرگی کسی را برای مدیریت حساب‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی‌شان ندارند، که به همین علت افراد زیادی به عنوان مدیران شبکه‌های اجتماعی شروع به فعالیت و بازاریابی کرده‌اند و به کسب و کارها کمک می‌کنند تا به صورت آنلاین رشد کنند و دسترسی‌شان را گسترش دهند.
گرچه برای این شغل خانگی، به علت نسبتا جدید بودنش، داده‌های بسیار کمی در دسترس است، هزاران کار برای مدیران شبکه های اجتماعی را می‌توانید در سایت‌هایی همچون CareerBuilder.com، SimplyHired.com و Upwork.com بیابید. اگر وضعیت ثابت شده‌ای در شبکه‌های اجتماعی دارید و تعداد دنبال‌کنندگان‌تان زیاد است، حتی می‌توانید مستقیما با شرکت‌ها تماس بگیرید و از آنها بپرسید آیا به کمک نیاز دارند یا خیر. با توجه به گلس‌دور، مدیران شبکه‌های اجتماعی به طور متوسط 50473 دلار در سال به دست می‌آورند.

وارد کننده داده‌ها یا اطلاعات

دامنه وسیعی از کسب و کارها به کارکنانی نیاز دارند تا داده‌های گوناگون را وارد سیستم‌هایشان کنند. این داده‌ها استفاده می‌شوند تا صورت کالاها یا محموله‌ها را پی بگیرند، برنامه‌های کسب و کار را بسازند، یا عملکرد یا خروجی را اندازه بگیرند. از آنجایی که کامپیوتر و مهارت‌های تایپ مهم‌ترین الزامات برای این شغل هستند، بسیاری از وارد کنندگان داده‌ها می‌توانند در خانه و طبق برنامه زمانی که مناسب زندگی‌شان است کار کنند.
با توجه به BLS، واردکنندگان داده‌ها به طور متوسط 33740 دلار در 2018 به دست آوردند، گرچه 10 درصد اول بیش از این، حدود 48010 دلار گرفتند. از آنجایی که بسیاری از مشاغل واردکنندگان داده‌ها شغل‌های خانگی هستند، همواره می‌توانید کارهایی از این دست را در سایت‌هایی مانند Upwork.com، Freelancer.com و SimplyHired.com، و ده‌ها سایت دیگر بیابید.

نماینده مرکز تماس

بسیاری از کسب و کارها به کارکنانی نیاز دارند که در تمام ساعات به تلفن پاسخ دهند، به مشتریان کمک کنند، و سفارش‌ها را دریافت کنند یا با برگشتی‌ها سر و کار داشته باشند. اما از آنجایی که کسب و کارهای بیشتری در حال فعالیت آنلاین هستند، تعداد رو به رشدی از این مشاغل به کارکنان خدمات مشتریان پیوستند که در خانه کار می‌کنند.
نماینده مرکز تماس در خانه به کامپیوتر نیاز دارد و ممکن است به نرم‌افزار یا تجهیزات خاص نیاز داشته باشد. صدای تلفنی جذاب، همچون هر نوع تجربه در خدمات مشتری، وارد کردن داده‌ها، خرده‌فروشی‌ها، یا مدیریت کمک می‌کند. ده‌ها سایت، مانند Upwork.com، Freelancer.com و SimplyHired.com، مشاغلی برای نمایندگان مرکز تماس را فهرست‌بندی می‌کنند. اما همچنین می‌توانید فهرستی از کارهای پیشنهادی کسب و کارهای محلی را در روزنامه‌های منطقه‌تان بیابید.
در حالی که به سختی می‌توان رقم دقیق دستمزد نمایندگان مرکز تماسی که  کار در منزل می‌کنند را دریافت، BLS می‌گوید دستمزد حداقلی‌ این کارکنان معمولا حدود 33750 دلار در سال است.

وبلاگ‌نویس

وبلاگ‌نویس شدن با هر شغل خانگی دیگر فرق دارد چرا که خودتان باید آن را عرضه کنید و بسازید. بدتر از این، بسیاری از وبلاگ‌ها سال‌های زیادی هیچ درآمدی ندارند تا اینکه رشد می‌کنند و تثبیت می‌شوند. از این نظر، وبلاگ‌نویسی چندان شغل به حساب نمی‌آید. در هر صورت پتانسیل زیادی برای آن دسته از نویسندگان وجود دارد که می‌توانند مخاطبان خود را داشته باشند، سایتشان را گسترش دهند، و راهی برای کسب درآمد از آن بیابند و شروع به پول درآوردن کنند. بعضی از راه‌هایی که وبلاگ‌نویس‌ها پول در می‌آورند شامل تبلیغات مرتبط، پست‌های دارای اسپانسر، گوگل ادسنس، و فروش محصولات می‌شود. با توجه به گلس‌دور، وبلاگ‌نویس‌های تثبیت‌شده 32934 دلار در سال درآمد دارند. یکی از مزیت‌های داشتن وبلاگ این است که، با دامنه‌هایی که به طور متوسط 12 دلار در سال و هاستینگ وب که هر ماه به اندازه 7.99 دلار هزینه می‌شود، راه ارزانی برای شروع کسب و کار خودتان می‌تواند باشد.

آیا این شغل کار-از-خانه کلاهبرداری است؟
گرچه فرصت‌های قانونی کار در منزل زیادی وجود دارد، کلاهبرداری‌های سال‌های پیش هنوز وجود دارند. اما این شمایید که باید آنها را بیابید و پاکسازی کنید، و همواره نمی‌توان به سادگی کار واقعی را از کلاهبرداری تشخیص داد.
با توجه به اتحادیه ملی مشتریان (National Consumers League) و Fraud.org مراحل چندی وجود دارند که باید انجام داد و علائمی که زمان تحقیق برای شغل کار در خانه باید مراقب بود:

  • تحقیق کنید، تحقیق کنید، تحقیق کنید:

باید بدانید دقیقا برای چه کسی کار می‌کنید. زمانی که شغل دلخواهتان را می‌یابید، درباره شرکتی که استخدام می‌کند تحقیق کنید. در اداره کسب و کار بهتر (Better Business Bureau) آنها را بررسی کنید و برای یافتن هر نوع شکایت یا ریویو با ستاره کم جستجوی اینترنتی انجام دهید.

  • تقاضای ارجاع کنید:

هر شرکتی که کارکنان را به کار می‌گیرد تا در خانه کار کنند ممکن است افراد دیگری را نیز برای کار داشته باشد. تعدادشان را جویا شوید و سر در بیاورید آیا می‌توانید با هیچ یک از آنها تماس داشته باشید یا خیر. اگر تمایلی برای دادن ارجاعات یا اطلاعات تماس ندارند، نشانه خوبی نمی‌تواند باشد.

حالا منتظر چه هستید؟ در 2020 ، و با مهارت‌های مناسب، می‌توانید در خانه کار کنید.

سایت های پیشنهادی در بستر ایران سایبت های پونیشا و انجام میدم هست که میتوانید از تخصص خود به صورت کار در منزل کسب درآمد کنید.

 

5 ایده کارآفرینی با سرمایه کم که باید آن‌ها را بشناسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *