هوش مالی و بیزینس کوچینگ

هوش مالی و بیزینس کوچینگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

هوش مالی و بیزینس کوچینگ

از هوش مالی و تاثیر آن بر بیزینس کوچینگ چه می دانید؟ در این مقاله به بررسی هوش مالی و تاثیر آن بر بیزینس کوچینگ خواهیم پرداخت.

 

هوش مالی چیست؟

در منابع اقتصادی تعریف خاصی برای هوش مالی ارائه نشده است ولیکن می توان گفت که هوش مالی باعث می شود تا شما در مدت زمان کوتاهی به سود بالایی برسید. مسیری که باید برای رسیدن به این سود طی کنید، توسط هوش مالی شما تعیین می شود. اطلاعات و تجربیات و توانایی های ما هستند که میزان هوش مالی ما را تعیین می کنند.

میزان درآمد شما، کسب و کار شما، میزان سرمایه شما و مقدار پولی که ماهانه برای کسب و کارتان هزینه می کنید از مواردی هستند که بیان گر هوش مالی شما هستند. و تمامی این موارد بر بیزینس کوچینگ شما اثر خواهند گذاشت و چنان چه هوش مالی و شم اقتصادی شما قوی باشد موجب می گردد که شما در مواردی که ذکر شد بازدهی خوبی داشته باشید در مسیر صحیح بیزینس کوچینگ قرار بگیرید.

 

تاثیر جنبه های متفاوت هوش مالی بر بیزینس کوچینگ

 شم اقتصادی معمولا از چهار جنبه بررسی می شوند که بر بیزینس کوچینگ شما اثر خواهند گذاشت که شامل :

  1. تاثیر هوش مالی بر نحوه حفظ و نگهداری پول
  2. تاثیر هوش مالی بر نحوه خرج کردن پول
  3. تاثیر هوش مالی برای درآمد بیشتر
  4. تاثیر هوش مالی بر بودجه بندی پول

 

راه کار هایی برای تقویت هوش مالی به منظور داشتن بیزینس کوچینگ موفق

  1. هدف گذاری صحیح: شما می بایست از نظر زمانی اهدافی بلند مدت و اهدافی کوتاه مدت تعیین کنید و برای اینکه به هر کدام از این اهداف بلند مدت و یا کوتاه مدت دست پیدا کنید برنامه ریزی صحیحی داشته باشید. آن چه که مسلم است این است که موفقیت شما در دست یابی به اهداف کوتاه مدت، باعث ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف بلند مدت خواهد شد.
  2. تصحیح طرز تفکر: برای ارتقا هوش مالی شما می بایست هنر عاقلانه فکر کردن را بیاموزید و به مسائل مالی با نگرشی متفاوت نگاه کنید.
  3. حذف هزینه های اضافی: شما باید بتوانید به عنوان یک رهبر کسب و کار موفق هزینه های لازم را از هزینه های غیر لازم تشخیص دهید و مخارج اضافی را کنترل کنید. هیچ وقت از اهمیت پس انداز غافل نشوید.
  4. مطالعه و یادگیری: هیچ وقت از مطالعه و یادگیری عقب نکشید، شما می توانید با خواندن برخی کتاب های مناسب از تجربیات کسب و کاری بسیاری از کارآفرینان موفق آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *